0

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Created with Sketch.

Edukacinis tinklaraštis

 

Savaitės patarimas

"Kiekvienas vaikas iš dalies yra genijus, o kiekvienas genijus iš dalies vaikas". (Vokiečių filosofas Arthur Schopenhauer)

Savaitės patarimas

Dėmesio koncentravimas: kas tai ir kaip jį lavinti?

Štai ir įsibėgėjo rugsėjis. Rytais vėl girdime smagų šurmulį gatvėse ir matome į darželius ar mokyklas einančius Ateities Herojus. Kiekvieną dieną jie mokysis vis ko nors naujo. Informacijos vaikai gauna daug ir dažnai, o kur dar vakarinė dienos dalis, kai viskas lekia dar greičiau – būreliai, žaidimai lauke, namų darbų ruošimas ir kita veikla. Tokiais dinamiškais laikais dėmesio koncentravimas yra ypatingai svarbus tam, kad vaikai galėtų sutelkti dėmesį ilgesnį laiką, susikoncentruoti į pateikiamą informaciją ir ją įsiminti. Todėl šį įgūdį galima vadinti vienu svarbiausiu 21 amžiaus įgūdžių.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Anastasija Klimaitienė

Kritinis mąstymas: kas tai ir kaip jį lavinti?

Suaugusiųjų pasaulyje kritinis mąstymas yra neatsiejama gyvenimo dalis. Juk juo vadovaujamės kiekviename žingsnyje – nuo kasdienių sprendimų priėmimo iki sudėtingų problemų gliaudymo. Vaikų pasaulis yra gerokai paprastesnis. Užtat tai nereiškia, kad kritinis mąstymas vaikams yra nereikalingas: jis vis dažniau yra vadinamas svarbiausiu XXI a. vaikų įgūdžių. Taigi, apie ką yra kritinis mąstymas vaikystėje?

Skaityti daugiau »
Dažnai juokaujama, kad atostogos su vaikais – tikrai ne atostogos suaugusiesiems. Visgi tai nebūtinai turi būti tiesa. Tereikia tinkamai pasiruošti iš anksto ir sugalvoti, kaip užimti vaikus kelionės metu.Skaityti daugiau »
Autorius: Neringa Viselgaitė
Bent kiek vėjuota vasaros diena? Valio – laikas traukti aitvarus ir keliauti laukan! Kiekvienas vaikas sutiks, kad žaidimai su aitvarais yra viena smagiausių vasaros pramogų. Ne ką mažiau džiaugsmo ir tėveliams – šis užsiėmimas yra puikus būdas užtikrinti fizinį vaiko aktyvumą gryname ore bei lavinti bazinius įgūdžius, nuo kūrybingumo iki motorikos.Skaityti daugiau »
Autorius: Neringa Viselgaitė
Vasarai įsibėgėjus, keliaukime į paplūdimį, kur mažuosius pasitinka daugybė veiklų! Juk paplūdimys – geriausia vieta atsiskleisti vaiko fantazijai. Kaip tik čia smėlis virsta pasakiška karalyste, pyragų kepykla, akvariumu ar svajonių sodu. Galų gale, žaidimai smėlyje – tai ne tik smagus užsiėmimas, bet ir neįkainojamas vaiko įgūdžių lavinimo įrankisSkaityti daugiau »
Autorius: Neringa Viselgaitė
Laikas trauktis nuo ekranų: tegul prasideda vasaros sezonas! O koks vasaros sezonas be daugybės žaidimų lauke. Kad vasara būtų dar įsimintinesnė, jūsų dėmesiui – net 9 skirtingi lauko žaidimai įvairaus amžiaus grupėms. Belieka išsirinkti ir keliauti laukan!Skaityti daugiau »
Autorius: Neringa Viselgaitė

Ar žinojote, kad nuoseklus fizinis aktyvumas vaikystėje gali padėti išlaikyti vairavimo egzaminą suaugus? Tai – ne joks mitas. Fizinis aktyvumas nuo pat pirmųjų mūsų dienų yra svarbus ne tik sveikatai, bet ir daugelio kitų įgūdžių vystymui. Dar geriau, jeigu fizinė veikla ir jos žaislai yra pritaikyti vaiko amžiaus grupei – taip galima pasiekti geriausių rezultatų ir užtikrinti turiningą vaikystę.

Skaityti daugiau »
Autorius: Neringa Viselgaitė
Ar žinojote, kad pavasarį „gimsta“ daugiausia gamtos mokslų tyrinėtojų ir atradėjų? Tiesa, metaforiškai – mažieji mokslininkai pabunda kiekvieno vaiko širdyje. Juk kaip tik šiuo metu iš po žemių išlenda gražiausi vabaliukai, ryškiausius žiedus išskleidžia kieme augantys medžiai, o vandens telkiniuose pabunda nematyti gyviai. Belieka keliauti į lauką ir visa tai stebėti iš arti! Vaikai ir gamta: kodėl svarbu ugdyti abipusę meilę?Skaityti daugiau »

Pasaulis, pripildytas smagių, aukštos kokybės lavinamųjų žaidimų, skatinančių visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, augimą ir sėkmę, - tokia yra Mindware tobulo pasaulio vizija, kuria vedama ši įmonė kuria iš aukščiausios kokybės medžiagų pagamintus edukacinius žaislus, žaidimus, galvosūkius, kūrybinius bei statymo rinkinius, spalvinimo knygeles ir kitus nepaprastus produktus…

Skaityti daugiau »
“Įžiebkite savo protą” - ragina ThinkFun kūrėjų komanda, pristatydama naujus, smagius, kokybiškus žaidimus bei galvosūkius, padedančius lavinti kritinį mąstymą, kūrybingumą, STEM ir kitus įgūdžius. Kviečiame susipažinti su pačia įmone bei jos populiariausiais, pirkėjų jau įvertintais žaidimais ir naujienomis, kurios, neabejojame, tikrai užkariaus tiek Mažųjų Herojų, tiek suaugusiųjų širdis.Skaityti daugiau »

Edukaciniai.lt vairo (ir už sumanymo padėti tėvams ugdyti vaikus žaismingai) stovi Arūnas Užupis. Didžiausios jo aistros – inovacijos ir, kaip jau galėjote nuspėti, edukacija. Jis kaip tėvas tiki, kad dabartinė tėvų karta augina pasaulio keitėjus, tik turime jiems padėti protingai ugdydami. Jis pasakoja, kaip tam gali pasitarnauti žaislai.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Amžiaus ypatumai | Autorius: edukaciniai edukaciniai

Ar teko kada stebėti žmogų, nieko pernelyg neišmanantį, bet norintį kuo geriau pasirodyti ir kuo gražiau pakalbėti? Vaizdas labai liūdnas. Ir tai yra vaizdas žmogaus, kuris dorai nesupranta, kas yra komunikabilumas. Jis mano, jog viešo kalbėjimo triukai – gerai įvaldytas balso tembras ir tinkamas įtaigus gestikuliavimas – yra iš esmės viskas, ko reikia klausytojui.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai

Ar kada nors atsidusote, kai vaikas, ką tik nukritęs nuo laiptų, ropščiasi jais lipti iš naujo, nors net ašaros nespėjo nudžiūti? Galėtų atrodyti – nagi, liaukis, pailsėk. Bet ne.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Informacinių technologijų milžinė „Microsoft“ vieno tyrimo ataskaitoje prognozavo: „Trūkstamiausia prekė ateityje bus žmogaus dėmesys“. Benrovė tyrinėjo, kaip žmonės vartoja žiniasklaidos pateikiamą informaciją. Jos tyrėjai pernai paskaičiavo, kad vidutinė gyventojo skiriamo neblaškomo dėmesio trukmė sumažėjo iki 8 sekundžių (nuo 12 sekundžių 2000-aisiais). Dramatiškai kalbant, žmonės šiandien geba sutelkti dėmesį trumpesniais intervalais nei… žuvys.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Vaikų mokymasis šiuolaikinėje visuomenėje vis aktyviau grindžiamas žmogaus smegenų tyrimais. Jų duomenys padeda plėsti smegenų gebėjimus. Kai kuriomis neurologų įžvalgomis gali remtis visi tėvai ir auklėtojai – štai keletas jų, naudokite!]Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Apie atmintį pradedame galvoti, kai patys nustembame, išgirdę kieno nors pasakojimą apie tai, ką kartu patyrėme: oho, tikrai taip buvo – MANO gyvenime? Kodėl aš atsimenu visai ką kita iš tos kelionės? Arba tuomet, kai tėčiui ar mamai senatvėje sutrinka atmintis. Bet ne tada, kai ji auga ir formuojasi mūsų vaiko galvelėje. O jei atkreiptume dėmesį būtent tuomet, padarytume neįkainojamą paslaugą ir indėlį į jo ateitį.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Žaidimai | Autorius: edukaciniai edukaciniai

Nuo ko nusirašyti tėvams?

2017-07-17 15:05

Žinoma, nusirašinėjimas – blogas, neetiškas ir net kvailas dalykas. Bet medžiagos, nuo kurios galima nusirašyti, pasiruošimas – juk mokymosi būdas. Ir jei rastumėte vieną puslapį, į kurį sudėta visa XIX-XX a. jūsų giminės istorija, argi nebūtų puiku? Ir ar dėl to nesinorėtų į ją labiau pasigilinti?

Todėl mes pasiruošėme tokį puslapį apie protingų vaikų ugdymą. Nusirašinėkite!

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai

Ar kada susimąstėte, kaip vaikas supranta, ar bananas didesnis už braškę? Mums tai taip savaime suprantama, kad tik juokiamės, kai mažylis bando visą bananą įdėti į piniginę. Išmėginkite – jei pasiūlysite vienmečiui įdėti bananą į piniginę, jis tikrai nepasakys, kad netilps, ir mėgins tai padaryti.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Amžiaus ypatumai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
„Kaip padaryti, kad tu augtum stiprus, sveikas, protingas ir draugiškas?“ – paklaustumėte savo vaiko. Jis rimtai, bet labai trumpai į jus pažiūrėtų. Ir sakytų: „Gaudyk!“, mesdamas kamuolį.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Kritinis mąstymas – įgūdis, pagal kurį gali atskirti naujovių kūrėjus ir jų sekėjus. Kritiškai mąstantys žmonės geba atsispirti reklamai ir neįklimpti į tuščius ginčus. Be to, būtent šio įgūdžio vaikai labai mielai mokosi: jie iš karto pamato, kaip pradėję kritiškai bei logiškai samprotauti patys ima labiau kontroliuoti savo gyvenimą ir pasirinkimus.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
NASA sukurta metodologija paremti ilgalaikiai tyrimai rodo, kad pradėjusių eiti į mokyklą vaikų kūrybingumas krenta nuo 98 proc. (tiek jų būna kūrybingi 3-5 m. amžiaus) iki 30 proc. (8-10 m. amžiaus) ir 10 proc., kai jiems sukanka 13-15 metų. Ugdymui skirtų žaislų ekspertas, „Edukaciniai.lt" vadovas Arūnas Užupis sako, kad atsakingi tėvai privalo įnešti savo indėlį ir po pamokų skirti laiko ne pagalbai ruošiant namų darbus, o vaikų kūrybingumo „atstatymui" ir ugdymui.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Naujoves, inovacijas, išradimus ir visuomenės pokyčius daro labai kūrybingi žmonės. Ir galų gale būtent juos apdovanoja išskirtinė sėkmė. Tačiau žiūrėdami į savo ir bičiulių vaikus matome, kaip jiems augant kūrybingumas gęsta. Kodėl taip nutinka?Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Edukologė, mokyklos „Prasminga vaikystė“ vadovė Gintarė Visockė pasakoja, kad XXI amžiaus gebėjimas – bendradarbiauti – neatsiranda savaime. Vaikai jį įgyja pirmiausia sekdami tėvų pavyzdžiu ir vadovaudamiesi šeimoje veikiančiomis taisyklėmis. O jos... Na, jos kartais to bendradarbiavimo ir neskatina, nes taupydami laiką neretai vaikų neįtraukiame priimti bendrų sprendimų. Gintarė turi gerą žinią – vaikus mokyti bendradarbiavimo labai paprasta, laikantis „123 recepto“.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: edukaciniai edukaciniai
Svarbius gebėjimus ugdyti galima lengvai, be didelių pastangų. Pateikiame keletą paprastų pratimų ar elgsenos pakeitimų ir neabejojame netruksite raškyti pirmuosius jūsų Ateities Herojaus užaugintus kritinio mąstymo vaisius.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Šiandien internetas ir kita spauda yra pilni nuostabios, įdomios, tačiau dažnai ir neatsakingai pateiktos, klaidingos informacijos. XXI a. - tai žinių ir technologijų klestėjimo metas. Kartu su neaprėpiamomis galimybėmis, tai ir didesnio pavojaus laikai – įtaigios politinės strategijos, patrauklūs pasiūlymai, greitas uždarbis. Visa tai akies mirksniu gali suvilioti pasyvų žmogų. Bet ar to linkime savo vaikams?

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

40 metų kritinį mąstymą tiriantis B. B. Schwarz teigia, jog 2, 3, 4 metų vaikai jau gali mokytis problemų sprendimo. Svarbiausia, jog tėvai mąstytų apie vaiką, kaip apie galintį spręsti problemas. Didžiausia klaida, kurią suaugusieji daro – išsprendžia problemas už vaikus, pasako, ką ir kaip reikia padaryti, kad kuo greičiau išeiti iš nekomforto zonos. Vaikai bus kritiškai mąstantys tik tuomet, kai nustosime jiems sakę, ką jie turi galvoti.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Kritiškai mąstantis asmuo yra apgalvojantis įvairias dilemas, eksperimentuojantis įvairiais metodais, atpažįstantis skirtingas kategorijas ir kriterijus. Mąstyti kritiškai tai nėra tas pats, kaip “nusiteikti kritiškai” arba viską neigti.

 

Dauguma verslo vadovų ir konsultantų yra įsitikinę, jog šiame „žinių ekonomikos“ amžiuje kritinis mąstymas yra svarbiausias ir nepamainomas įgūdis.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Kokias žinias perduosime savo vaikams, kaip jas įskiepysim, kokį kritinį mąstymą suformuosime – tokią aplinką, santykius ir turėsime ateityje.

Mąstyti kritiškai tai nėra tas pats, kaip “nusiteikti kritiškai” ar viską neigti.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė
Keturmetė Silvija su mama parke sutiko seną kaimyną su šuniu. Mergaitė staigiai pasiprašė mamai ant rankų ir įsikniaubė jai į kaklą. Moteris pasisveikinusi su kaimynu paaiškino: -“Matote, Silvija labai bijo šunų. Ji sudreba iš baimės, išgirdusi šuns lojimą net ir tolumoje.” Ikimokyklinukams baimės jausmai būna didžiausi apie trečius metus ir po to laipsniškai mažėja. Kai kurie vaikai gali turėti užsitęsusį baimės jausmą. Šios baimės gali dominuoti vaiko gyvenime ir kartais įtraukti kitus žmones. Jei jūs turite vaikų, kurie bijo, kalbėkite apie buvimą drąsiais ir pasinaudokite šiais patarimais:Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė
Svarstote, kas yra Emocinis intelektas ir ar verta investuoti į jo lavinimą? O gal išties neverta dėl jo nerimauti ir jį ugdyti? Emocijos reikšmingai veikia kiekvieną žmogaus sprendimų priėmimą. Neurologai ir psichologai sutaria, jog sprendžiant problemas dalyvauja ne tik logika, bet ir emocijos – todėl mūsų emocinis intelektas dalyvauja kiekvienoje gyvenimo situacijoje. Nuo mažens padėdami vaikams suprasti , pažinti ir teisingai naudoti savo emocinį intelektą, auginsime tikrus Ateities Herojus.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Kaip išsaugoti žaidimą?

2015-12-04 11:28

Kaip padėti vaikams tapti sveikomis ir laimingomis šio amžiaus asmenybėmis? Ar galime ką nors padaryti, kad žaidimo kultūra nedingtų iš vaikų gyvenimo? Taip! Reikia visai nedaug.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Tags:

Dėmesio! Žaidimas nyksta ir grasina tragiškomis pasekmėmis vaikui ir visai visuomenei. Kodėl žaidimas yra reikalingas, o jo trūkumas gali kenkti vaikui? 

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Tags:

Kodėl žaidimas nyksta?

2015-12-03 01:02

Mama nerimaudama pasiguodė, - „Mano vaikas negali pažaisti vienas. Keturmetis nuolat reikalauja dėmesio ir pasiūlymų, ką veikti“. Tai yra rimtas ir pagrįstas nerimas. Žaidimo kultūra pasaulyje sparčiai kinta. Ir deja, vaikų atžvilgiu į blogąją pusę. Laisvas, paties vaiko kuriamas žaidimas nyksta! – skelbia mokslininkai ir vaiko raidos specialistai. Bet kodėl?Skaityti daugiau »
Kategorija: Žaidimai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė

Tags:

Nuo pat gimimo momento jūsų kūdikis pradeda plėtoti savo atminties gebėjimus. Garsas, kvapas, skonis, prisilietimai, pamažu ir rega pradeda veikti jo smegenų centrus ir palieka juose žymes. Atmintis – tai vienas svarbiausių pažintinių augimo procesų.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė

Ar jums pasitaiko akimirkų, kai pasimetate - kaip skatinti vaiko kūrybingumą, bet kartu numalšinti nuolatinį “netikusį” kvailiojimą? 


Rytas – ruošimasis į darželį. Mažasis Simas nuolat juokiasi ir nenori rengtis, nors mama to prašo jau penktą kartą. 

Kūrybinis ZoLO konstruktorius

Jis užsimauna kojinę ant rankos ir vaidina – „ssss... gyvatė šliaužia“. Simas bando prajuokinti mamą, bet… ar likus vos dešimčiai minučių iki išėjimo, vaikui dar neapsirengus ir nepusryčiavus, kas nors, be pačio Simo, norės juoktis? „Nustok kvailioti ir renkis“ – pasigirsta griežtas susierzinęs balsas.

Skaityti daugiau »
Kategorija: Amžiaus ypatumai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė


Pirmas darželis, pirma mokykla, naujas darbas ar nauji namai - tai neišvengiami pasikeitimai, kurie žmonių gyvenime sukelia nemažai nerimo. Kai tai vyksta vaiko gyvenime, nerimauja ne tik jis, bet ir tėvai, kurie dažnai jaudinasi net labiau, nei patys mažieji. Ką daryti ir kaip sumažinti nerimą, kad naujasis laikotarpis greičiau taptų įprasta gyvenimo dalimi?


Pirma, nusiteikite, kad tai normalu – nerimas visada kyla, kai jaučiamės nesaugūs, kai esame ne komforto ar įprastos rutinos ribose. Gera naujiena - toks nerimas ankščiau ar vėliau, tikrai praeina. Kai vaikai išgyvena pereinamąjį laikotarpį, tėvams svarbiausia priminti sau, kad tai baigsis. Skirkite sau minutėlę ir panaudokite 5/5/5 taisyklę. Paklauskite savęs „ar įmanoma, kad mano vaikui šios problemos vis dar kils po 5 dienų? Po 5 mėnesių? Po 5 metų?“


Antra, būkite nuoseklūs bendraudami su vaikais. Pereinamuoju laiku, atsisveikinimo ar susitikimo momentu venkite pokalbių telefonu ar ilgų pašnekesių su kitais tėvais ir suaugusiaisiais. Galite pamojuoti ar persimesti keliais maloniais sakiniais, bet daugiausiai dėmesio skirkite savo vaikui. Jam šiuo metu tikrai reikia Jūsų neblaškomo dėmesio - tai labai svarbu atsisveikinant ar susitikus.

 

Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

ZoLO topia vertinimas

2015-08-10 15:48

"Žaidimą labai smagu žaisti tiek individualiai, tiek vaikų grupėje. Žaidimo detalės yra įvairių geometrinių figūrų, spalvų, atspalvių, todėl bežaidžiant vaikus galima mokyti dailės – atpažinti spalvas, atspalvius, matematikos - įvairių geometrinių figūrų, formų, jas skaičiuoti. Vaikai laisvai kuria, fantazuoja, sukurtiems personažams suteikia įvairių ,,galių“, duoda vardą, kuria žaidimo siužetą.

Skaityti daugiau »
Autorius: Vaikystės sodo auklėtoja
Kritinis mąstymas nėra naujas terminas. John Dewey pradėjo apie jį kalbėti jau 20 amžiaus pradžioje ir teigė, jog reikia mokyti žmones skepticizmo, gilintis į tyrimus ir toleruoti dviprasmybę, norint sumažinti nežinomybę. Šiuolaikinėje visuomenėje šis terminas tapo labai madingas, nors ne visada gerai suprantamas.Skaityti daugiau »
Kategorija: Ateities Herojų įgūdžiai | Autorius: Psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė

Zaislai

2015-05-12 13:40

Mes siūlome žaislus, kurie ugdo vaikų emocinį intelektą ir kūrybingumą. Mes norime, kad mūsų vaikai būtų žingsniu toliau negu mes: laimingesni, kūrybingesni, labiau savimi pasitikintys. Mes tikime, kad emocinis intelektas ir kūrybingumas suteikia galios keistis. Jei Jūs mėgstate ieškoti naujovių, netradicinių sprendimų, nuolat bandote naujus mokymo metodus, eksperimentuojate, tuomet mes Jums turime įdomių pasiūlymų!
Autorius: Admin
Straipsniai pagal Įgūdžius »