Kaip padėti vaikams tapti sveikomis ir laimingomis šio amžiaus asmenybėmis? Ar galime ką nors padaryti, kad žaidimo kultūra nedingtų iš vaikų gyvenimo? Taip! 

 

Reikia visai nedaug. 

 

Pirmiausia, pripažinkime, kad šią situaciją sukėlėme mes, suaugusieji, ir tai yra rimta problema. Šis nusiteikimas padės imtis veiksmų ir kontroliuoti problemą. Mūsų tikėjimas vaiko galimybėmis ir jo atsakingumu gali išgelbėti situaciją. 

 

Susidėliokime prioritetus. Ko norime savo vaikams? 

 

  1. 1. Mums svarbu, kad vaikai būtų laimingi  – pasitelkite fantaziją, nebijokite improvizuoti su vaiku. 
  2. 2. Svarbu, kad vaikai išbandytų savo jėgas ir pasitikėtų savimi. Parke, gamtoje leiskite vaikui tyrinėti aplinką. Nekvėpuokite vaikui į nugarą. Jei užsigaus, priminkite „saugokis“ – perkelkite jam pačiam atsakomybę už savo saugumą. 
  3. 3. Siekiame, kad vaikai būtų dėmesingi, kūrybingi ir atkaklūs. Žaiskite su vaiku patys (pilnai susitelkę į žaidimą, be blaškymo). Leiskite vaikui pailsėti nuo mokslo, padėkite išreikšti įtampą ir kitas emocijas laisvai kuriant žaidimą ir dūkstant. 
  4. 4. Vaikai turi jaustis bendruomenės (visuomenės) dalimi – susipažinkite ir bendraukite su kaimynais. Pažįstama kaimynystė suteiks saugumo ir laisvės vaikui žaisti be suaugusiojo.