Mama nerimaudama pasiguodė, - „Mano vaikas negali pažaisti vienas. Keturmetis nuolat reikalauja dėmesio ir pasiūlymų, ką veikti“. Tai yra rimtas ir pagrįstas nerimas. Žaidimo kultūra pasaulyje sparčiai kinta. Ir deja, vaikų atžvilgiu į blogąją pusę.

Laisvas, paties vaiko kuriamas žaidimas nyksta! – skelbia mokslininkai ir vaiko raidos specialistai. Bet kodėl?

  • Pirmiausia, spartėjant gyvenimo tempui, suaugusieji stengiasi viską suplanuoti už vaiką. 
  • Antra, akademiniai vaiko pasiekimai (skaitymas, rašymas, skaičiavimas) prasismelkė pro mokyklos sienas ir tampa prioritetu ne tik darželyje, bet ir namuose. 6 iš 7 mamų pasakytų, jog daugiausiai laiko jų vaikai praleidžia mokydamiesi, nors tai jiems yra mažiausiai patinkanti veikla. Ir tik 4 iš 7 mamų patvirtintų, kad jų vaikai labai dažnai žaidžia lauke, nors tai yra daugiausiai džiaugsmo vaikams suteikiantis užsiėmimas. Žmonės mano, kad vaikai geriausiai mokosi iš suaugusiojo, todėl visi kiti užsiėmimai, tame tarpe ir paties vaiko sugalvotas žaidimas, yra laiko švaistymas. 
  • Trečia, reikšmingai pailgėjo laikas, kurį vaikas praleidžia prie televizoriaus ar kitokio ekrano. Europoje 4-12 m. vaikai prie ekrano praleidžia beveik po 3 val. per dieną, nors ekspertai rekomenduoja ne daugiau kaip 2 val.

 Taigi, akademinių pasiekimų skatinimas ir technologijos vaiko veikloje yra esminės priežastys, kodėl žaidimas nyksta iš vaiko gyvenimo.