0

Jūsų prekių krepšelis tuščias

Created with Sketch.
edukaciniai edukaciniai

Ar teko kada stebėti žmogų, nieko pernelyg neišmanantį, bet norintį kuo geriau pasirodyti ir kuo gražiau pakalbėti? Vaizdas labai liūdnas. Ir tai yra vaizdas žmogaus, kuris dorai nesupranta, kas yra komunikabilumas. Jis mano, jog viešo kalbėjimo triukai – gerai įvaldytas balso tembras ir tinkamas įtaigus gestikuliavimas – yra iš esmės viskas, ko reikia klausytojui.

Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai

Ar kada nors atsidusote, kai vaikas, ką tik nukritęs nuo laiptų, ropščiasi jais lipti iš naujo, nors net ašaros nespėjo nudžiūti? Galėtų atrodyti – nagi, liaukis, pailsėk. Bet ne.

Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
Informacinių technologijų milžinė „Microsoft“ vieno tyrimo ataskaitoje prognozavo: „Trūkstamiausia prekė ateityje bus žmogaus dėmesys“. Benrovė tyrinėjo, kaip žmonės vartoja žiniasklaidos pateikiamą informaciją. Jos tyrėjai pernai paskaičiavo, kad vidutinė gyventojo skiriamo neblaškomo dėmesio trukmė sumažėjo iki 8 sekundžių (nuo 12 sekundžių 2000-aisiais). Dramatiškai kalbant, žmonės šiandien geba sutelkti dėmesį trumpesniais intervalais nei… žuvys.Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
Vaikų mokymasis šiuolaikinėje visuomenėje vis aktyviau grindžiamas žmogaus smegenų tyrimais. Jų duomenys padeda plėsti smegenų gebėjimus. Kai kuriomis neurologų įžvalgomis gali remtis visi tėvai ir auklėtojai – štai keletas jų, naudokite!]Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
Apie atmintį pradedame galvoti, kai patys nustembame, išgirdę kieno nors pasakojimą apie tai, ką kartu patyrėme: oho, tikrai taip buvo – MANO gyvenime? Kodėl aš atsimenu visai ką kita iš tos kelionės? Arba tuomet, kai tėčiui ar mamai senatvėje sutrinka atmintis. Bet ne tada, kai ji auga ir formuojasi mūsų vaiko galvelėje. O jei atkreiptume dėmesį būtent tuomet, padarytume neįkainojamą paslaugą ir indėlį į jo ateitį.Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai

Žinoma, nusirašinėjimas – blogas, neetiškas ir net kvailas dalykas. Bet medžiagos, nuo kurios galima nusirašyti, pasiruošimas – juk mokymosi būdas. Ir jei rastumėte vieną puslapį, į kurį sudėta visa XIX-XX a. jūsų giminės istorija, argi nebūtų puiku? Ir ar dėl to nesinorėtų į ją labiau pasigilinti?

Todėl mes pasiruošėme tokį puslapį apie protingų vaikų ugdymą. Nusirašinėkite!

Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai

Ar kada susimąstėte, kaip vaikas supranta, ar bananas didesnis už braškę? Mums tai taip savaime suprantama, kad tik juokiamės, kai mažylis bando visą bananą įdėti į piniginę. Išmėginkite – jei pasiūlysite vienmečiui įdėti bananą į piniginę, jis tikrai nepasakys, kad netilps, ir mėgins tai padaryti.

Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
„Kaip padaryti, kad tu augtum stiprus, sveikas, protingas ir draugiškas?“ – paklaustumėte savo vaiko. Jis rimtai, bet labai trumpai į jus pažiūrėtų. Ir sakytų: „Gaudyk!“, mesdamas kamuolį.Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
Kritinis mąstymas – įgūdis, pagal kurį gali atskirti naujovių kūrėjus ir jų sekėjus. Kritiškai mąstantys žmonės geba atsispirti reklamai ir neįklimpti į tuščius ginčus. Be to, būtent šio įgūdžio vaikai labai mielai mokosi: jie iš karto pamato, kaip pradėję kritiškai bei logiškai samprotauti patys ima labiau kontroliuoti savo gyvenimą ir pasirinkimus.Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
NASA sukurta metodologija paremti ilgalaikiai tyrimai rodo, kad pradėjusių eiti į mokyklą vaikų kūrybingumas krenta nuo 98 proc. (tiek jų būna kūrybingi 3-5 m. amžiaus) iki 30 proc. (8-10 m. amžiaus) ir 10 proc., kai jiems sukanka 13-15 metų. Ugdymui skirtų žaislų ekspertas, „Edukaciniai.lt" vadovas Arūnas Užupis sako, kad atsakingi tėvai privalo įnešti savo indėlį ir po pamokų skirti laiko ne pagalbai ruošiant namų darbus, o vaikų kūrybingumo „atstatymui" ir ugdymui.Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
Naujoves, inovacijas, išradimus ir visuomenės pokyčius daro labai kūrybingi žmonės. Ir galų gale būtent juos apdovanoja išskirtinė sėkmė. Tačiau žiūrėdami į savo ir bičiulių vaikus matome, kaip jiems augant kūrybingumas gęsta. Kodėl taip nutinka?Skaityti daugiau »
edukaciniai edukaciniai
Edukologė, mokyklos „Prasminga vaikystė“ vadovė Gintarė Visockė pasakoja, kad XXI amžiaus gebėjimas – bendradarbiauti – neatsiranda savaime. Vaikai jį įgyja pirmiausia sekdami tėvų pavyzdžiu ir vadovaudamiesi šeimoje veikiančiomis taisyklėmis. O jos... Na, jos kartais to bendradarbiavimo ir neskatina, nes taupydami laiką neretai vaikų neįtraukiame priimti bendrų sprendimų. Gintarė turi gerą žinią – vaikus mokyti bendradarbiavimo labai paprasta, laikantis „123 recepto“.Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė
Svarbius gebėjimus ugdyti galima lengvai, be didelių pastangų. Pateikiame keletą paprastų pratimų ar elgsenos pakeitimų ir neabejojame netruksite raškyti pirmuosius jūsų Ateities Herojaus užaugintus kritinio mąstymo vaisius.Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Šiandien internetas ir kita spauda yra pilni nuostabios, įdomios, tačiau dažnai ir neatsakingai pateiktos, klaidingos informacijos. XXI a. - tai žinių ir technologijų klestėjimo metas. Kartu su neaprėpiamomis galimybėmis, tai ir didesnio pavojaus laikai – įtaigios politinės strategijos, patrauklūs pasiūlymai, greitas uždarbis. Visa tai akies mirksniu gali suvilioti pasyvų žmogų. Bet ar to linkime savo vaikams?

Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

40 metų kritinį mąstymą tiriantis B. B. Schwarz teigia, jog 2, 3, 4 metų vaikai jau gali mokytis problemų sprendimo. Svarbiausia, jog tėvai mąstytų apie vaiką, kaip apie galintį spręsti problemas. Didžiausia klaida, kurią suaugusieji daro – išsprendžia problemas už vaikus, pasako, ką ir kaip reikia padaryti, kad kuo greičiau išeiti iš nekomforto zonos. Vaikai bus kritiškai mąstantys tik tuomet, kai nustosime jiems sakę, ką jie turi galvoti.

Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Kritiškai mąstantis asmuo yra apgalvojantis įvairias dilemas, eksperimentuojantis įvairiais metodais, atpažįstantis skirtingas kategorijas ir kriterijus. Mąstyti kritiškai tai nėra tas pats, kaip “nusiteikti kritiškai” arba viską neigti.

 

Dauguma verslo vadovų ir konsultantų yra įsitikinę, jog šiame „žinių ekonomikos“ amžiuje kritinis mąstymas yra svarbiausias ir nepamainomas įgūdis.

Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Kokias žinias perduosime savo vaikams, kaip jas įskiepysim, kokį kritinį mąstymą suformuosime – tokią aplinką, santykius ir turėsime ateityje.

Mąstyti kritiškai tai nėra tas pats, kaip “nusiteikti kritiškai” ar viską neigti.

Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė
Keturmetė Silvija su mama parke sutiko seną kaimyną su šuniu. Mergaitė staigiai pasiprašė mamai ant rankų ir įsikniaubė jai į kaklą. Moteris pasisveikinusi su kaimynu paaiškino: -“Matote, Silvija labai bijo šunų. Ji sudreba iš baimės, išgirdusi šuns lojimą net ir tolumoje.” Ikimokyklinukams baimės jausmai būna didžiausi apie trečius metus ir po to laipsniškai mažėja. Kai kurie vaikai gali turėti užsitęsusį baimės jausmą. Šios baimės gali dominuoti vaiko gyvenime ir kartais įtraukti kitus žmones. Jei jūs turite vaikų, kurie bijo, kalbėkite apie buvimą drąsiais ir pasinaudokite šiais patarimais:Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė
Svarstote, kas yra Emocinis intelektas ir ar verta investuoti į jo lavinimą? O gal išties neverta dėl jo nerimauti ir jį ugdyti? Emocijos reikšmingai veikia kiekvieną žmogaus sprendimų priėmimą. Neurologai ir psichologai sutaria, jog sprendžiant problemas dalyvauja ne tik logika, bet ir emocijos – todėl mūsų emocinis intelektas dalyvauja kiekvienoje gyvenimo situacijoje. Nuo mažens padėdami vaikams suprasti , pažinti ir teisingai naudoti savo emocinį intelektą, auginsime tikrus Ateities Herojus.Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė
Kaip padėti vaikams tapti sveikomis ir laimingomis šio amžiaus asmenybėmis? Ar galime ką nors padaryti, kad žaidimo kultūra nedingtų iš vaikų gyvenimo? Taip! Reikia visai nedaug.Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė

Dėmesio! Žaidimas nyksta ir grasina tragiškomis pasekmėmis vaikui ir visai visuomenei. Kodėl žaidimas yra reikalingas, o jo trūkumas gali kenkti vaikui? 

Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė

Nuo pat gimimo momento jūsų kūdikis pradeda plėtoti savo atminties gebėjimus. Garsas, kvapas, skonis, prisilietimai, pamažu ir rega pradeda veikti jo smegenų centrus ir palieka juose žymes. Atmintis – tai vienas svarbiausių pažintinių augimo procesų.

Skaityti daugiau »
Vaikų psichologė Giedrė Sujetaitė Volungevičienė


Pirmas darželis, pirma mokykla, naujas darbas ar nauji namai - tai neišvengiami pasikeitimai, kurie žmonių gyvenime sukelia nemažai nerimo. Kai tai vyksta vaiko gyvenime, nerimauja ne tik jis, bet ir tėvai, kurie dažnai jaudinasi net labiau, nei patys mažieji. Ką daryti ir kaip sumažinti nerimą, kad naujasis laikotarpis greičiau taptų įprasta gyvenimo dalimi?


Pirma, nusiteikite, kad tai normalu – nerimas visada kyla, kai jaučiamės nesaugūs, kai esame ne komforto ar įprastos rutinos ribose. Gera naujiena - toks nerimas ankščiau ar vėliau, tikrai praeina. Kai vaikai išgyvena pereinamąjį laikotarpį, tėvams svarbiausia priminti sau, kad tai baigsis. Skirkite sau minutėlę ir panaudokite 5/5/5 taisyklę. Paklauskite savęs „ar įmanoma, kad mano vaikui šios problemos vis dar kils po 5 dienų? Po 5 mėnesių? Po 5 metų?“


Antra, būkite nuoseklūs bendraudami su vaikais. Pereinamuoju laiku, atsisveikinimo ar susitikimo momentu venkite pokalbių telefonu ar ilgų pašnekesių su kitais tėvais ir suaugusiaisiais. Galite pamojuoti ar persimesti keliais maloniais sakiniais, bet daugiausiai dėmesio skirkite savo vaikui. Jam šiuo metu tikrai reikia Jūsų neblaškomo dėmesio - tai labai svarbu atsisveikinant ar susitikus.

 

Skaityti daugiau »
Psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė
Kritinis mąstymas nėra naujas terminas. John Dewey pradėjo apie jį kalbėti jau 20 amžiaus pradžioje ir teigė, jog reikia mokyti žmones skepticizmo, gilintis į tyrimus ir toleruoti dviprasmybę, norint sumažinti nežinomybę. Šiuolaikinėje visuomenėje šis terminas tapo labai madingas, nors ne visada gerai suprantamas.Skaityti daugiau »